Kuruluş ve İlk Yıllar:

Alto Holding, 1970'lerin ikinci yarısında sanayi, tekstil ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermek üzere kuruldu. Kurucularımızın dürüstlük, şeffaflık ve yüksek kalite standartlarına olan sarsılmaz bağlılığıyla yola çıkan Alto Holding, kısa zamanda bu ilkeleri iş dünyasındaki kimliğinin temeli haline getirmiştir.


Sanayi Sektöründe Yükseliş:

Sanayideki ilk adımımız Köhler Elektrik Sayaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 1991'de kurulmasıyla atıldı. Elektrik sayaçlarından elektronik aletlere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Köhler A.Ş. kalitesini ve güvenilirliğini ispatlayarak sektörde lider konuma erişmiştir.


Tekstil Alanında Başarılar:

Tekstilde ise Altoteks Tekstil Giyim Boya ve Apre San. Ve Tic. A.Ş., 1996 yılında dokuma kumaş boya apre terbiye alanında uzmanlaşarak faaliyetlerine başlamıştır. Kaliteli hizmet anlayışını her zaman ön planda tutan Altoteks, sektörde tanınmış ve tercih edilen bir marka olmuştur.


Yenilenebilir Enerjiye Adanmışlık:

Sürdürülebilirlik ilkesini benimseyerek yenilenebilir enerji alanına da giriş yapan Alto Holding, Lodos Karaburun Elektrik Üretim A.Ş.'yi 2002 yılında kurarak rüzgar enerjisi sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. 268 MW gücündeki Karaburun Rüzgar Enerji Santrali ile Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesine ciddi katkılarda bulunmuştur.


Bugün ve Gelecek Vizyonu:

Günümüzde, Alto Holding olarak üç ayrı sektördeki köklü şirketlerimizle birlikte, inovasyon ve sürdürülebilirliği önceliklendirerek hizmet vermeye devam etmekteyiz. Geleceğe yönelik yatırımlarımız ve AR-GE çalışmalarımızla, Türkiye ekonomisine değer katma misyonumuzu sürdürüyoruz. Topluma ve çevreye olan sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ederek, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedeflemekteyiz.


Alto Holding olarak geçmişten aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz; yenilikçi bakış açımızla sektörlere yön vermeye ve ülkemizin kalkınmasına aktif olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz.